Достапни линкови

Претседавачот на ОБСЕ во посета на Украина и Молдавија


Претседавачот на ОБСЕ, литванскиот министер за надворешни работи Аудрониус Азубалис денеска треба да ги посети Украина и Молдавија.
Со украинското раководство тој ќе разговара за подготовките за преземањето на Украина со претседавањето со ОБСЕ во 2013, а во Молдавија ќе разговара за сепаратистичката област Придњестровие.
XS
SM
MD
LG