Достапни линкови

Бугарија ќе ги исполни барањата за во Шенген зоната до март


Бугарскиот министер за внатрешни работи Цветан Цветанов изјави денеска дека сите процедури за техничката подготвеност на Бугарија за влез во шенгенската зона до 14 март ќе бидат исполнети. Бугарија според извештајот на Комисијата за влез на земјата во Шенген зоната доцни со исполнувањето на 27 од предвидените 159 мерки.
XS
SM
MD
LG