Достапни линкови

Средбата на египетската опозиција и потпретседателот Сулејман позитивна


Египетскиот потпретседател Омар Сулејман
Египетските опозициски групи соопштија дека средбата со потпретседателот Омар Сулејман била позитивна. Според владата партиите се договориле да формираат комитет на судии и политичари кои ќе предложат реформи во првата недела на март. Владата ветила дека нема да бидат вознемирувани демонстрантите, како и тоа дека нема да ја нарушува слободата на медиумите, но и дека Претседателот Хосни Мубарак ќе остане на функцијата за да ги нагледува промените.
Опозициската партија Братство на муслиманите соопшти дека владата презентирала добри намери во кои не биле вклучени солидни промени.
XS
SM
MD
LG