Достапни линкови

Милошоски на прослава за 100 години од раѓањето на Реган


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски
Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска во Лос Анџелес ќе присуствува на прославата на 100 годишнината од раѓањето на поранешниот американски претседател Роналд Реган на покана од Републиканската партија. На прославата ќе бидат присутни политичари, поранешни и актуелни шефови на држави и влади од целиот свет, како и истакнати личности од општествениот живот во САД. Реган беше претседател на САД од 1981 до 1989 година.
XS
SM
MD
LG