Достапни линкови

Двајцата уапсени репортери на РСЕ во Каиро пуштени на слобода


Протестите во Каиро
Двајцата репортери на Радио Слободна Европа кои беа притворени во Каиро денеска се пуштени на слобода. Станува збор за Роберт Тејт и Абделила Нуаими, кои имаат британско државјанство. Тие вчера пристигнаа во Каиро за да известуваат за протестите во Египет. Веднаш потоа тие биле приведени. Директорот на вести на Радио Слободна Европа Џеј Толсон ги повика египетските власти да ги ослободат дописниците.
XS
SM
MD
LG