Достапни линкови

Имер Селмани ќе присуствува на лидерската средба кај Иванов


Лидерот на Нова Демократија Имер Селмани
Лидерот на Нова Демократија Имер Селмани ја прифати поканата на Претседателот Ѓорѓе Иванов за учество на лидерската средба закажана за понеделник. Според соопштението на партијата Селмани ќе учествува на средбата за да даде придонес во надминување на политичката криза во Македонија.
Нова Демократија на утрешната редовна седница ќе ги разгледа своите ставови, кои Селмани ќе ги претстави на лидерската средба.
XS
SM
MD
LG