Достапни линкови

Клинтон-неопходна е промена на арапскиот свет


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави денеска дека промената во арпаскиот свет е стратешки потребна за да се зајакнат нациите и граѓаните да бидат попросперитетни и помалку подложни на екстремистички идеологии.
Клинтон заедно со неколку западни лидери на конференцијата за безбедност во Минхен ги повика египетските власти да ги послушаат барањата на демонстрантите за спроведување на реформи.
XS
SM
MD
LG