Достапни линкови

Српска опозициска партија на митинг за предвремени избори


Опозицистичкиот лидер Томислав Николиќ
Лидерот на опозициската Српска прогерсивна партија Томислав Николиќ на денешниот митинг најави нови протести доколку властите од земјата за два месеца не распишат предвремени парламентарни избори. Николиќ изјави дека опозицијата не сака владејачката коалиција да не се кандидира повторно, туку само да има предвремени избори. Протестот помина без инциденти, а на него според српската полицијата учествувале околу 55 илајди луѓе.
XS
SM
MD
LG