Достапни линкови

Тројца загинати во експлозија на автомобил бомба во Пакистан


Во експлозија на бомба подметната во автомобил во Пакистан загинале тројца патници, а двајца пешаци се повредени во регионот Хибер на границата со Авганистан. Според локалните власти бомбата која била со тајмер експлодирала додека автомобилот бил во движење кај селото Баркамбархел.
XS
SM
MD
LG