Достапни линкови

Саботажа врз Гасоводот во египетски северен Синај


Синај
Гасоводот кој ги снабдува Израел и Јордан преку египетскиот северен Синај е кренат во воздух, јави египетската телевизија, според која зад тоа стојат терористи.
Разузнавачката САЈТ група која ги набљудува веб страниците на Ал Каеда и други исламски интернет сајтови соопшти дека биле упатени повици да се напаѓа гасоводот кон Израел додека е нарушена безбедносната ситуација во Египет.
XS
SM
MD
LG