Достапни линкови

САД и Русија формална инаугурација на новиот СТАРТ


САД и Русија формално денеска ќе го инаугурираат нивниот нов договор за нуклеарно разоружување.
Шефовите на дипломатиите Хилари Клинтон и Сергеј Лавров во Минхен на Меѓународната конференција за безбедност ќе ги разменат ратификационите документи.
Според договорот САД и Русија ќе ги намалат нуклеарните боеви глави на 1550.
XS
SM
MD
LG