Достапни линкови

Напад врз Ал Џезира во Каиро


Каиро
Панарапската телвизиска станица Ал Џезира соопшти дека нејзината канцеларијата во Каиро биле нападната. Се прецизира дека притоа била запалена целата телевизиска опрема. Во минатата сабота египетските власти и наредија на Ал Џезира да го запре емитувањето од Египет по што неколкумина новинари на оваа станица беа уапсени.
XS
SM
MD
LG