Достапни линкови

Камерон: египетските власти да не користат сила


Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска го предупреди египетскиот режим да не корсити сила бидејќи на таков начин ќе го загуби кредибилитетот во меѓународната заедница. Камерон учествува на денешниот самит на Европската унија во Брисел на кој се разговара за ситуацијата во Египет и за мерките за поддршка на заедничката валута, еврото.
XS
SM
MD
LG