Достапни линкови

Во Северен Кавказ убиени тројца полицајци


Руските власти соопштија дека вооружени лица убиле тројца полицајци при напад врз нивното возило во кое бил пренесуван еден затвореник. Ова се случило во Карачаево Черкезија регион меѓу Чеченија, Дагестан и Ингушетија.
XS
SM
MD
LG