Достапни линкови

Демонстрации во Јордан


Околу илјада демонстранти се собраа денеска пред канцеларијата на јеменскиот премиер во Аман, барајки реформи. Тие се собраа на повик на Фронтот за исламска акција, политичко крило на Муслиманското братство. Демонстрантите продефилираа и пред египетската амбасада во Аман во знак на подршка на демонстрантите во Египет. Во вторникот, кралот Абдула го наименува Маруф Бакит за премиер, по повеќедневните протести со барања за политички и економски реформи.
XS
SM
MD
LG