Достапни линкови

Лукашенко е брутален тиранин, оцени американскиот сенатор Мек Кеин


Американскиот сенатор Џон Мек Кеин, кој е во посета на Литванија, остро го критикуваше претседателот на Белорусија Александар Лукашенко, нарекувајки го брутален тиранин кој е на погрешна страна од историјата. Мек Кеин оцени дека случувањата на Блискиот Исток и во Египет е лекција за сите влади кои им ги ускратуваат правата на своите граѓани. Мек Кеин во Вилнус оствари средба со студенти од Белорусија.
XS
SM
MD
LG