Достапни линкови

Иванов свика лидерска средба за понеделник


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов за понеделник закажа средба со лидерите на политичките партии застапени во Собранието на која ќе се разговара за актулените случувања во законодавниот дом, потврдија за МИА во неговиот кабинет. На лидерската средба во резиденцијата на шефот на државата, ќе присуствува и претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.
XS
SM
MD
LG