Достапни линкови

ЕУ состанок за Египет и еврото


Лидерите на Европската унија на денешниот состанок во Брисел, како што е соопштено, треба да дискутираат за кризата во Египет, како и за пакетот мерки за поддршка на заедничката валута, еврото. Се очекува лидерите да побараат суштински демократски реформи и слободни избори во Египет.
XS
SM
MD
LG