Достапни линкови

Министрите на ЕУ за настаните во Египет и Тунис


Брисел
Во Брисел денеска се одржува министерски состанок на Европската Унија. Шефовите на дипломатиите на земјите-членки на ЕУ ќе разговараат за ситуацијата во Египет и Тунис и можното влијание на овие случувања врз Блискиот Исток и Унијата.
XS
SM
MD
LG