Достапни линкови

Конференција за безбедност во Минхен


Во Минхен, Германија, денеска почнува тридневна конференција за безбедност, на која ќе претседава поранешниот германски дипломат Волфганг Ишингер. На собирот ќе бидат присутни 750 учесници, вклучувајќи и шефови на влади, министри и стручњаци за безбедност.
XS
SM
MD
LG