Достапни линкови

Евроинтегративниот процес приоритет за Украина


Украинскиот претседател Виктор Јанукович
Украинскиот претседател Виктор Јанукович изјави дека евроинтерацијата на земјата е најважниот приоритет за украинската надворешна политика. Јанукович денеска во Варшава се сретна со неговиот полски колега Бронислав Коморовски.
Според Коморовски тој и Јанукович разговарале за плановите на Украина да потпише договор со ЕУ за визна либерализација.
XS
SM
MD
LG