Достапни линкови

Притворената која го загуби бебето во домашен притвор


Притворената управителка на една од фирмите на Перо Наков која вчера имаше спонтан аборус е пуштена во домашен притвор. Адвокатот Мирослав Вујиќ изјави дека Основниот суд во Скопје 1 одлучил дека има основа за укинување на мерката притвор на осомничената која го загуби бебето додека беше во затворот Шутка. Министерот за здравство Бујар Османи претходно изјави дека не треба да се прејудицира причината за спонтаниот абортус.
XS
SM
MD
LG