Достапни линкови

Најмалку 3 загинати при експлозија на фабрика во Анкара


При експлозија во фабрика за генератори во Анкара загинале најмалку 3 луѓе, а 30 се повредени. Причината за експлозијата е најверојатно протекувањето на гас.
Два спрата од фабриката во која работат 50 луѓе се урнале и се стравува дека во урнатините има луѓе.
XS
SM
MD
LG