Достапни линкови

Уште 20 македонски државјани евакуирани од Египет


Протестите во Египет
Десет македонски државјани денска ќе се вратат од Египет во Македонија со лет на авиокомпанијата Туркиш Ерлајнс. Минстерството за надворешни работи соопшти дека во македонската амбасада во Египет за евакуација се пријавиле уште десет македонски државјани, кои денеска треба да пристигнат во Сараево. Македонскиот амбасадор Миле Манолев засега останува во Каиро.
XS
SM
MD
LG