Достапни линкови

Времето денеска облачно со температури околу нулата


Утрово температурата падна на минус десет степени целзиусови а преку ден се очекуваат температури во интервалот од минус три до три степени – сето тоа во услови на облачно време, на места со слаб снег. Во главниот град и околината времето ќе биде променливо облачно. Утринската температура се спушти до минус осум, а дневната ќе се искачи до минус еден степен целзиусов
XS
SM
MD
LG