Достапни линкови

Бериша со тешки обвинувања до Топи


Албанскиот премиер Сали Бериша
Албанскиот премиер Сали Бериша пред анкетната комисија која ги испитува случувањата на анти-владините протести на 21 јануари изјавил дека Претседателот Бамир Топи учествувал во обид за негова елиминација. Според Бериша била подготвена посебна група што би спровела истрага против него доколку не биде елиминиран за време на немирите. Бериша претходно го обвини Топи дека замижал пред насилствата на демонстрантите.
XS
SM
MD
LG