Достапни линкови

Авганистанскиот претседател Карзаи во посета на Индија


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи при пристигнувањето во Индија
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи е во дводневна посета на Индија. Карзаи ќе се сретне со индискиот премиер Манмохан Синг и со други членови на неговиот кабинет со кои ќе разговара за економската соработка меѓу двете земји. Карзаи ќе одржи и предавање за развојот на економијата, политиката и општеството.
XS
SM
MD
LG