Достапни линкови

Албанскиот претседател Топи бара политички дијалог


Албанскиот претседател Бамир Топи
Албанскиот претседател Бамир Топи повторно повика итно да се воспостави политички дијалог во земјата. Според Топи кој имаше средба со претставници на Форумот за демократија европскиот сон на граѓаните на земјата не треба да остане во заложништво на политичките конфликти и ситуацијата не треба да се толерира.
XS
SM
MD
LG