Достапни линкови

Престрелка меѓу авганистански и пакистански војници


Еден пакистански војник загинал во престрелка со авганистанските сили на меѓусебната граница. Двете страни меѓусебно се обвинуваат за инцидентот. Ова е најсериозен судир меѓу пакистански и авганистански војници од мај 2007-ма, кога во сличен инцидент загинаа еден полицаец и тројца цивили.
XS
SM
MD
LG