Достапни линкови

Експлозија на бомба во Пешавар, 9 загинати


Најмалку 9 лица загинале во експлозија на бомба во Пакистан, а над 20 биле повредени. Инцидентот се случил на пазар во градот Пешавар. Во одвоени престрелки во Пакистан, како што јавуваат агенциите, биле убиени 5-мина полицајци.
XS
SM
MD
LG