Достапни линкови

Иванов во Вашингтон бара подршка за спорот за името


Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов, кој од вчера престојува во Вашингтон, денеска ќе има средби со неколкумина американски конгресмени и сенатори, на кои, како што е соопштено ќе побара подршка за наоѓање компромис за спорот со Грција за името. Вчера Иванов имал средба со сенаторот Џон Мек Кејн, кој оценил дека Македонија треба што поскоро да стане членка на НАТО.
XS
SM
MD
LG