Достапни линкови

Времето сончево со многу студено утро


Времето ќе биде претежно сончево и тивко, по одделни котлини во утринските часови со слаба магла. Утринската температура се движи од минус девет до минус пет, а дневната ќе биде од три до 10 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и тивко, а во претпладневните часови ќе има услови за слаба магла. Утринската температура се спушти до минус девет, а дневната ќе се искачи до пет степени.
XS
SM
MD
LG