Достапни линкови

Иванов-Македонија му е потребна на НАТО за стабилност на Европа


Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов
Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов изјави денеска дека македонско општество, независно од етничката, верската и политичката припадност е обединето во желбата за членство во НАТО. Иванов кој е се обрати пред Атлантскиот совет во Вашингтон смета дека за тоа зборува и фактот дека оти 90 отсто од македонските граѓани го поддржуваат членството на Македонија во Алијансата. Според Иванов Македонија му е потребна на НАТО за да биде стабилна Европа.
XS
SM
MD
LG