Достапни линкови

Нетанјаху со подршка за демонстрантите во Египет


Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху денеска им изрази подршка на демонстрантите во Египет, но ја повика меѓународната заедница да се осигура дека било кој друг нов режим ќе го почитува мировниот договор со Израел.
Нетанјаху изјави и дека ако режимот на египетскиот претседател Хосни Мубарак биде заменет со некој радикален како во Иран и други земји, резултатот може да биде голем удар за демократијата и мирот.
XS
SM
MD
LG