Достапни линкови

Словенечкиот министер Жбогар утре во посета на Македонија


Шефот на словенечката дипломатија Самуел Жбогар
Македонското министерство за надворешни работи соопшти денеска дека словенечкиот министер за надворешни работи Самуел Жбогар утре ќе допатува во официјална посета на Македонија.
Жбогар ќе се сретне со неговиот колега Антонио Милошоски и со премиерот Никола Груевски, како и со лидерите на поголемите политички партии.
XS
SM
MD
LG