Достапни линкови

Собраниска седница за случувањата со А1


Трајко Вељаноски
Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски за денеска закажа итна седница на чиј дневен ред ќе бидат случувањата поврзани со случајот Перо Наков и А1 телевизија. Собранискиот спикер претходно рече дека ќе ги одржува редовно седниците и нема да дозволи никаква опструкција. Вељановски вчера ги повикува политичките партии да се вратат во Собранието, бидејќи според него, Собранието не смее да биде заложник на нечии интереси.
XS
SM
MD
LG