Достапни линкови

ЕУ повика на дијалог и демократија во Египет


Шефот за надворешната политика на ЕУ Кетрин Ештон
ЕУ денеска ги повика египетските власти да одржат средба со опозициските групи, да ги пуштат на слобода уапсените демонстранти и да воспостават демократија за да се стави крај на немирите низ земјата.
Шефот за надворешна политика на Унијата Кетрин Ештон изјави дека жали за загубените животи при анти-владините протести и ги повика сите страни, како и полицијата да покажат воздржаност за биде прекинато насилството.
XS
SM
MD
LG