Достапни линкови

Србија го предаде Прашалникот на Европската комисија


Мирко Цветковиќ и Штефан Филе
Српскиот премиер Мирко Цветовиќ денеска на еврокомесарот за проширување Штефан Филе му ги предаде одговорите на Прашалникот на Европската комисија. Брисел врз основа на одговорите ќе ја оцени подготвеноста на Србија да го започне процесот на пристапување во ЕУ. Филе изјави дека денешниот ден е историски за Србија. Одговорите на прашалникот комисијата ќе ги разгледува од четири до шест недели.
XS
SM
MD
LG