Достапни линкови

Блер повикува на промена во раководството на Египет


Тони Блер
Специјалниот меѓународен пратеник за Блискиот исток Тони Блер изјави денеска дека промената во раководството на Египет е неизбежна. Според Блер на Египет му е потребен процес на промени, но тој не соопшти дали Претседателот Хосни Мубарак треба да поднесе оставка.
Во Египет како што изјави Блер потребно е да се одржат избори и транзицијата кон демократија мора да биде спроведена на уреден начин.
XS
SM
MD
LG