Достапни линкови

Белград - Претрес на станот на синот на Ратко Младиќ


Српската полиција го пребарува станот во Белград на синот на Ратко Младиќ, соопшти портпаролот на обвинителството за воени злосторства.
Поранешниот воен лидер на босанските Срби Ратко Младиќ е баран од Меѓународниот трибунал според обвиненија за геноцид и воени злосторства во Босна од 1992 до 1995 година.
Српската влада во ноември одлучи на 10 милиони евра да ја зголеми наградата за секоја информација што може да доведе до апсење на Ратко Младиќ.
XS
SM
MD
LG