Достапни линкови

Клинтон во посета на Хаити


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон и претседателот на Хаити Рене Превал при последната нивна средба
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска пристигна во Хаити. Целта на нејзината посета е да направи проценка на тензиите околу кризата што настана по изборите во ноември и процесот на реизградба на земјата по минатогодишниот катастрофален земјотрес. Предвидено е Клинтон да се сретна со претседателот Рене Превал , неколку политичари и членови на граѓанскиот сектор
XS
SM
MD
LG