Достапни линкови

Македонија на Европското кошаркарско првенство против Балкан


Врбица Стефанов
Македонската кошаркарска репрезентација за противници на европското превенство во Литванија ги доби Грција, Хрватска , Црна Гора и Босна и Херцеговина. Првенството ќе се одржи од 31 август до 18 септември. Дел од таканеречената балканска група „Ц “ ќе биде и победМникот од квалификацискиот турнир на кој ке настапат Унгарија, Португалија и Финска . По одиграните натпревари само првите три репрезентации од групата ќе обезбедат пласман во следната фаза.
XS
SM
MD
LG