Достапни линкови

Нобеловецот Барадеј бара оставка на египетскиот претседател


Мухамед ел Барадеј
Египетскиот нобеловец и опозиционер Мухамед ел Барадеј изјави дека Претседателот Хосни Мубарак мора денеска да поднесе оставка од функцијата, за да се формира влада на национално единство. Барадеј во интервју за телевизијата СНН додаде дека САД го губат кредибилитетот во земјата, бидејќи повикуваат за спроведување на демократија, а и натаму го подржуваат Мубарак.
XS
SM
MD
LG