Достапни линкови

Египетска партија бара Барадеј да преговара со Претседателот


Мухамед ел Барадеј на протестите во Каиро
Египетската најголема опозициска група Братството на муслиманите соопшти денеска се сложила преговарач со режимот на Претседателот Хосни Мубарак да биде нобеловецот Мухамед ел Барадеј. Се повеќе граѓани се вклучуваат на протестите со кои се бара оставка на Мубарак и покрај воведувањето на полициски час. Барадеј се врати од Виена во четвртокот и изјави дека ќе помогне во политичката транзиција на Египет.
XS
SM
MD
LG