Достапни линкови

Нападнати три камиони со набавки за НАТО во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти денеска дека вооружена група на луѓе нападнала три камиони во југозападниот дел на земјата. Камионите биле нападнати по доставата на набавки за НАТО силите во Авганистан, при што возачите не биле повредени. Камионите кои носат набавки за Алијансата се често мета на напади во Пакистан. Според властите бунтовниците најчесто ги напаѓаат камионите пред да стигнат до крајната дестинација.
XS
SM
MD
LG