Достапни линкови

Вонредна состојба на грчките острови Родос и Кос


Грчките власти поради поплавите предизвикани од обилните дождови прогласија вонредна состојба на островите Кос и Родос во Егејското Море. Според извештаите на медиумите сите аптишта, домови и обработливи површина на двата острови биле по вода. Поројниот дожд во регионот повремено бил засилуван и со врнежи од град.
XS
SM
MD
LG