Достапни линкови

Нетанјаху-мора да се зачува мировниот договор со Египет


Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху
Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху изјави денеска дека мора да биде зачуван тридеценскиот мировен договор на Израел со Египет и покрај хаосот и безредието во земјата. Според Нетанјаху односите меѓу двете земји мора да бидат стабилни за доброто на Блискиот Исток. Тоа е прва изјава на израелскиот премиер откако веќе шест дена траат протестите во Египет со кои се бара оставка на Претседателот Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG