Достапни линкови

Девет години затвор за шпион на Хезбола во Иран


Израелскиот суд осуди еден арапски-израелски активист за човекови права на девет години затвор, откако тој признал дека бил шпион на либанската група Хезбола. Амер Мекхоул им праќал извештаи на Хезбола за локацијата на израелска воена база, како и информации за израелските разузнавачки служби.
XS
SM
MD
LG