Достапни линкови

Ирскиот Парламент го усвои законот за финансии


Горниот дом на ирскиот Парламент го усвои законот за финансии потребен за обезбедување на меѓународна финансиска помош пред одржувањето на изборите во земјата. Во буџетот е наведено зголемување на даноците и намалување на трошоците поради заемите од ЕУ и ММФ. Законот кој беше усвоен и од Долниот дом на Парламентот се очекува да стапи на сила во понеделник.
XS
SM
MD
LG