Достапни линкови

Мубарак именуваше потпретседател на Египет


Египетскиот претседател Хосни Мубарак со потпретседателот Омар Сулејман
Египетскиот претседател Хосни Мубарак денеска го именуваше Омар Сулејман за потпретседател на земјата и со тоа за прв пат по 30 години се воспоставува таа функција во Египет. Сулејман претходно беше шеф на разузнавачката служба и беше задолжен и за некои надворешно- политички прашања, како што е мировен процес меѓу Палестина и Израел.
XS
SM
MD
LG